Vsmart Extensions

 

Aktualny comiesięczny numer Serwisu Informacyjnego FZZPOZiPS

w wersji do pobrania jest dostępny na stronie głównej Federacji

www.fzzpozips.com.pl

Małopolska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej
Tarnów: Po drugim spotkaniu bez porozumienia w sprawie podwyżek w szpitalu

Na razie bez porozumienia w sprawie podwyżki płac w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Podczas dzisiejszych rozmów dyrekcji z przedstawicielami związków zawodowych, obie strony przedstawiły swoje propozycje. Nie doszło do porozumienia, a na przeszkodzie stanęły rozbieżności finansowe.

Tarnów: Po drugim spotkaniu bez porozumienia w sprawie podwyżek w szpitalu

– Jestem dobrej myśli, że uda się wynegocjować dobre warunki – uważa Grzegorz Olszówka, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. – Jest jakieś światełko w tunelu na dogadanie się. Aczkolwiek nasze żądania są póki co jeszcze dalekie od tego, co przygotowała dyrekcja. Są to żądania zarówno płacowe, jak i organizacyjne, które ułatwią pracownikom różne sprawy – dodaje.

Kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu.

 
Ultimatum dla dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie

Związkowcy stawiają dyrekcji szpitala św. Łukasza w Tarnowie ultimatum: spełnienie żądań do 8 maja lub powołanie Komitetu Strajkowego. Pracownicy domagają się przede wszystkim 1000 złotych podwyżki do pensji zasadniczej. Tymczasem dyrekcja złożyła propozycję zwiększenia wynagrodzenia jedynie o około 200 złotych.

"Chcemy polepszyć sytuację wszystkich pracowników szpitala. Mamy świadomość, że to nierealne kwoty, ale są one podane do negocjacji. Tak naprawdę każda grupa zawodowa w szpitalu zarabia kiepskie pieniądze" - komentują Natalia Polak ze Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii oraz Grzegorz Olszówka ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Rozmowy cały czas trwają - podkreśla Damian Mika, rzecznik prasowy placówki. "Nie bierzemy pod uwagę czarnego scenariusza. Chcemy by rozmowy zakończyły się jak najkorzystniej. Sprawa jest rozwojowa, czekamy na kolejne rozmowy" - mówi rzecznik.

Pracownicy prócz podwyżki domagają się również wykreślenia z regulaminu szpitala pojęcia o równoważnym czasie pracy czy wypłacenia 40% kwoty nadwykonań za 2016 rok dla wszystkich zatrudnionych. W postulatach złożonych znalazł się także punkt dotyczący powołania Rady Pracowniczej czy wprowadzenia Układu Zbiorowego Pracy.

Nieuwzględnienie żądań do 8 maja będzie traktowane przez związkowców jako wszczęcie sporu zbiorowego. W efekcie wszystkie związki przy szpitalu zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia strajku.

 
Tarnów: Związkowcy złożyli postulaty płacowe

Nie ma na razie porozumienia związkowców z dyrekcją szpitala. W poniedziałek rano rozpoczęły się negocjacje ws. podwyżek dla pracowników szpitala św. Łukasza. Rozmowy trwały około półtorej godziny.

Tarnów: Związkowcy złożyli postulaty płacowe

– Przedstawiciele wszystkich związków złożyli dyrekcji placówki wstępne postulaty – potwierdza Grzegorz Olszówka ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. – Nie komentujemy na dziś żadnych postulatów, na razie wstępnie określiliśmy oczekiwania i czekamy na najbliższe spotkanie z dyrekcją w piątek, 28 kwietnia, i na propozycje już konkretne z obu stron – dodaje.

Anna Czech, dyrektor szpitala wojewódzkiego, nie chce na razie mówić o roszczeniach pracowników.
– Jak co roku trwają rozmowy ze związkami na temat podwyżek. I są to standardowe rozmowy. Będziemy na ten temat rozmawiać już po ich zakończeniu – mówi Anna Czech.

Podwyżek w Szpitalu św. Łukasza, jak mówią pracownicy, nie było od 3 lat. W 2014 dostali po 90 zł dodatku do pensji.

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

KONTAKT

ul. Prądnicka 76
31-202, Kraków

Przewodnicząca:
służbowy tel. kom. 797-912-387,

V-ce Przewodniczący:
służbowy tel. kom. 500-257-731

tel. (12) 254-95-85

e-mail: rwfzzpozips.krakow@wp.pl