Vsmart Extensions

 

Aktualny comiesięczny numer Serwisu Informacyjnego FZZPOZiPS

w wersji do pobrania jest dostępny na stronie głównej Federacji

www.fzzpozips.com.pl

FAQ
SPÓR O PŁACE W SZPITALU ŚW. ŁUKASZA W TARNOWIE

Najważniejszym postulatem związkowców jest podwyżka płacy zasadniczej o tysiąc złotych. Dyrekcja szpitala - jak twierdzą związkowcy - jest gotowa jedynie na dwustuzłotowe zwiększenie wynagrodzeń. Rzecznik szpitala potwierdza, że rozmowy trwają, a kolejna ich odsłona jest zaplanowana na 4 maja. W przypadku braku porozumienia do 8 maja związkowcy - ze wszystkich dziewięciu związków zawodowych - zapowiadają, że wejdą w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala.

https://krakow.tvp.pl/30163071/spor-o-place-w-szpitalu-sw-lukasza-w-tarnowie

 
Tarnów: Po drugim spotkaniu bez porozumienia w sprawie podwyżek w szpitalu

Na razie bez porozumienia w sprawie podwyżki płac w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Podczas dzisiejszych rozmów dyrekcji z przedstawicielami związków zawodowych, obie strony przedstawiły swoje propozycje. Nie doszło do porozumienia, a na przeszkodzie stanęły rozbieżności finansowe.

Tarnów: Po drugim spotkaniu bez porozumienia w sprawie podwyżek w szpitalu

– Jestem dobrej myśli, że uda się wynegocjować dobre warunki – uważa Grzegorz Olszówka, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. – Jest jakieś światełko w tunelu na dogadanie się. Aczkolwiek nasze żądania są póki co jeszcze dalekie od tego, co przygotowała dyrekcja. Są to żądania zarówno płacowe, jak i organizacyjne, które ułatwią pracownikom różne sprawy – dodaje.

Kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu.

 
Ultimatum dla dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie

Związkowcy stawiają dyrekcji szpitala św. Łukasza w Tarnowie ultimatum: spełnienie żądań do 8 maja lub powołanie Komitetu Strajkowego. Pracownicy domagają się przede wszystkim 1000 złotych podwyżki do pensji zasadniczej. Tymczasem dyrekcja złożyła propozycję zwiększenia wynagrodzenia jedynie o około 200 złotych.

"Chcemy polepszyć sytuację wszystkich pracowników szpitala. Mamy świadomość, że to nierealne kwoty, ale są one podane do negocjacji. Tak naprawdę każda grupa zawodowa w szpitalu zarabia kiepskie pieniądze" - komentują Natalia Polak ze Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii oraz Grzegorz Olszówka ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Rozmowy cały czas trwają - podkreśla Damian Mika, rzecznik prasowy placówki. "Nie bierzemy pod uwagę czarnego scenariusza. Chcemy by rozmowy zakończyły się jak najkorzystniej. Sprawa jest rozwojowa, czekamy na kolejne rozmowy" - mówi rzecznik.

Pracownicy prócz podwyżki domagają się również wykreślenia z regulaminu szpitala pojęcia o równoważnym czasie pracy czy wypłacenia 40% kwoty nadwykonań za 2016 rok dla wszystkich zatrudnionych. W postulatach złożonych znalazł się także punkt dotyczący powołania Rady Pracowniczej czy wprowadzenia Układu Zbiorowego Pracy.

Nieuwzględnienie żądań do 8 maja będzie traktowane przez związkowców jako wszczęcie sporu zbiorowego. W efekcie wszystkie związki przy szpitalu zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia strajku.

 
Sewis Informacyjny

Aktualny comiesięczny numer SERWISU INFORMACYJNEGO  FZZPOZiPS

w wersji do pobrania jest dostępny na stronie głównej Federacji

 

www.fzzpozips.com.pl

 

 


Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

KONTAKT

ul. Prądnicka 76
31-202, Kraków

Przewodnicząca:
służbowy tel. kom. 797-912-387,

V-ce Przewodniczący:
służbowy tel. kom. 500-257-731

tel. (12) 254-95-85

e-mail: rwfzzpozips.krakow@wp.pl